​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان

تامین کننده و وارد کننده مواد مصرفی فولاد و ریخته گری

ENG
فارسی

فرومنگنز

فرو منگنز ، فرمولاسیون با محتوای بالای منگنز است ، با گرم کردن مخلوطی از اکسیدهای MnO2 و Fe2O3 ، با کربن ، معمولاً به عنوان ذغال سنگ و کک ، در یک کوره انفجار یا یک سیستم کوره الکتریکی از نوع قوس الکتریکی ، به نام قوس غوطه ور ساخته می شود. کوره اکسیدها در کوره ها کاهش کربوترمال دارند و فرومنگان تولید می کنند. فرومنگان به عنوان deoxidizer برای فولاد استفاده می شود.
هنری بسمر استفاده از فرومنگان را به عنوان روشی برای معرفی منگنز به نسبت کنترل شده در طول تولید فولاد اختراع کرد. مزیت ترکیب پودر اکسید آهن و منگنز اکسید با هم ، نقطه ذوب پایین آلیاژ ترکیبی در مقایسه با اکسید منگنز خالص است.
مشخصات استاندارد آمریکای شمالی ASTM A99 است. ده درجه تحت این مشخصات شامل؛
    فرو منگز استاندارد یا پر کربن
    فرو منگز با کربن متوسط
    فرو منگز کم کربن

جهت استعلام قیمت محصول و یا مشاوره جهت خرید محصول با کارشناسان ما در ارتباط باشید ​​​​​​​

ماده مشابه آهن آهن با محتوای بالای منگنز است که spiegeleisen نام دارد.
تاریخ منگنز فلزی است به رنگ نقره ای و بسیار سخت که در رده هفتم جدول تناوبی قرار گرفته و عدد اتمی آن ۲۵ است.
حدود ۹۰ درصد از سنگ معدن منگنز استخراج شده از معادن برای مصارف متالوژیکی کاربرد داشته و تنها ۱۰ درصد از آن برای مصارف دیگر استفاده میشود.
منگنز به عنوان یک ماده اساسی برای تولید چدن و فولاد (بخصوص فولاد کربن دار) میباشد.
ازترکیب اکسید منگنز و اکسید آهن فرومنگنز تشکیل شده و به سه گروه فرو منگنز پرکربن – فرو منگنز کم کربن و فرو منگنز کربن متوسط  تقسیم بندی میشوند.
فرو منگنز بیشتر در اکسیژن زدایی فولاد و تولید فولاد آلیاژی حاوی منگنز استفاده میشود که فرومنگنز پرکربن بیشترین کاربرد را دراین زمینه دارد.
با اضافه شدن مقدار مشخصی فرومنگنز در آلیاژ میتوان خطر شکست پذیری قطعات را کاهش داد. بعلاوه فرومنگنز باعث افزایش استحکام و سختی پذیری فولاد میشود که فرومنگنز پرکربن برای افزایش استحکام مکانیکی و سختی در تولید فولادهای آلیاژی کاربرد بیشتری دارد.
در فولادهای آلیاژی که در منابع حساس استفاده میشوند و فولادهای مصرفی درعملیات جوشکاری از فرومنگنز کم کربن و فرومنگنز کربن متوسط استفاده میشود.
در سال 1872 ، لامبرت فون پانتز فرومنگان را در کوره انفجار تولید کرد ، با مقدار منگنز به طور قابل توجهی بالاتر از آنچه قبلاً ممکن بود (37٪ به جای 12 درصد قبلی). این جایزه در بین المللی شرکت او از جمله یک مدال طلا در نمایشگاه جهانی 1873 در وین و گواهی جایزه در نمایشگاه صدمین سالگرد 1876 در پنسیلوانیا به دست آورد.
فرو منگنز -فرو منگنز -

شرکت پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان با یک دهه سابقه در امر تولید و واردات محصولات فرو آلیاژی محصول خود را با آنالیز زیر خدمت مشتریان عزیز ارسال مینماید .