​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان

تامین کننده و وارد کننده مواد مصرفی فولاد و ریخته گری

ENG
فارسی

فروسیلیکو منگنز

فرو سیلیکو منگنز فروآلیاژی است که از ترکیب سیلیسیم و منگنز تشکیل میشود(۱۲ تا  ۱۶ درصد سیلیسیم – ۵۰ تا ۷۰ درصد منگنز) و خواص هردو آنها را دارا بوده ویکی از پرمصرف ترین فروآلیاژ در جهان به شمار میرود.

منگنز یک عنصر شیمیایی است که با نمادMn  نمایش داده میشود و نام آن از منطقه مگنزیا در یونان گرفته شده است.
دو گروه عمده آلیاژهای منگنز،فرومنگنز و سیلیکو منگنزها هستند .
فروسیلیکو منگنز جایگزین خوبی برای فروسیلیس و فرومنگنز شده است و خواص هردو را در تولید فولاد تامین میکند.
استفاده از فروسیلیکو منگنز بجای فروسیلیس و فرومنگنز از نظر اقتصادی خیلی به صرفه تر بوده ،و به همین دلیل است که امروزه ،این فرو آلیاژ به‌ طور گسترده توسط فولادسازان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
علاوه براین در فروسیلیس منگنز عناصر مضر مانند فسفر و گوگرد کمتر بوده وهمین امر باعث شده که این فروآلیاژ بعد از فرومنگنز جز پرمصرف ترین فروآلیاژ درجهان باشد.
امروزه آلیاژسازی با فروسیلیکو منجر به بهتر شدن خواص فولاد شده ،به گونه ای که میتوان فولاد تمیزتری را بدون هیچ ناخالصی تولید نمود.
فروسیلیکو براساس میزان سیلیس و منگنز موجود درآن ،تنوع بسیارگسترده ای دارد.
​​​​​​​
شرح:
Ferro Silicon Manganese عمدتاً در ساخت فولاد برای دفع اکسیداسیون ، افزودن آلیاژ و نمک زدایی در فولاد مایع استفاده می شود. SiMn با گوگرد واکنش نشان می دهد و سولفیدهای آهن را که دارای نقطه ذوب کم هستند ، به حداقل می رساند. در طول چرخش ، سولفیدهای آهن مایع می شوند که باعث ترک خوردگی سطح می شوند.
کاربرد
آلیاژ منگنز سیلیکون بیشتر در فرآیند ساخت فولاد به عنوان یک اکسید کننده قوی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا MnSiO3 و Mn2SiO4 را تولید می کند (به دلیل چگالی کم در ذرات بزرگ روی سرباره شناور می شود).
این کامپوزیت ضروری نیز برای افزایش سرعت فرسودگی در اکسیداسیون اکسیداسیون مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که میزان سوختگی منگنز آهنی تنها 29٪ است ، در هنگام استفاده از آلیاژ سیلیکون منگنز میزان سوختگی حدود 37-46٪ است.
آلیاژ منگنز سیلیکون را می توان در تولید منگنز فروس کم یا متوسط ​​کربن اضافه کرد.فرو سیلیکو منگنز
شرکت پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان با سابقه یک دهه در امر تولید و تامین محصولات فروآلیاژی در کشور آماده تامین و عقد قرارداد با کارخانجات محترم میباشد .

جهت استعلام قیمت محصول و یا مشاوره در خرید کالا با کارشناسان ما در ارتباط باشید