ذغال سنگ حرارتی و ککشو یکی از مواد خام مورد نیاز کارخانه‌های فولادسازی کوره بلند است. این ماده حیاتی، نقره‌ای فام یا سیاه خاکستری است و دارای مشخصات شیمیایی و فیزیکی و مکانیکی معینی است که در اثر حرارت دادن زغال‌سنگ بدون دسترسی آن به هوا تولید می‌شود.
​​​​​​​

در واقع وظیفه کک زغال‌سنگ، آزاد کردن اکسیژن از سنگ‌آهن است.با توجه به اینکه هر تن زغال‌سنگ حرارتی بیش از ۷۵۰۰کیلو کالری انرژی تولید می‌کند بنابراین همانند دیگر سوخت‌های فسیلی و در مواردی فراتر از آنها برای تامین انرژی حرارتی در منازل و مهم‌تر از آن در نیروگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ذغال سنگ

شرکت پیشروان صنعت با یک دهه سابقه تامین و واردات آنواع مواد کربنی و گرافیتی ، آمادگی خود را جهت تامین محصول فوق با انالیز بالا را مینماید ، علاقمندان جهت استعلام بها یا مشاوره جهت خرید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشند .

مشخصات ساختاری زغال کک عبارت است از: کربن ثابت ۸۵ تا ۹۰ درصد، خاکستر ۵ تا ۱۳ درصد، رطوبت تا ۸ درصد، مواد فرار ۱/۶ تا ۱۱ درصد و گوگرد ۰/۵ تا ۱/۲ درصد. نقش کک در فرآیند کوره‌های ذوب سنگ‌آهن، تولید گازهای احیاکننده است که در اثر سوختن در پایین کوره انجام می‌شود و میزان مقاومت مکانیکی آن نیز در عمل مهم است.

برای تهیه کک باید چند نوع زغال‌سنگ را که مواد فرار موجود در آنها متفاوت است با یکدیگر مخلوط و در کوره‌های مخصوص به کک تبدیل کرد. این عمل را کربنیزاسیون می‌نامند. ترکیب شیمیایی کک عبارت است از ۹۴ تا ۸۵ درصد کربن و بقیه مواد فرار، خاکستر، گوگرد و رطوبت است.به طور تقریبی از همه انواع زغال‌سنگ‌ها به‌منظور سوخت و تهیه زغال کک، می‌توان استفاده کرد.

​​​​​​​ بیش از ۸۰ درصد مصرف زغال‌سنگ‌ها برای تولید برق، بخار در صنایع، حمل‌ونقل یا سوخت و فرآیندهای متالوژی و... به‌کار می‌رود. غیراز زغال‌سنگ در فرآیند کربونیزاسیون برای تولید کک، گاز زغال‌سنگ، آمونیاک، قطران و محصولات نفتی سبک مصرف می‌شود. علاوه بر این، مقادیر قابل‌توجهی از زغال‌سنگ به عنوان پرکننده و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درخواست خود را برای ما ارسال کنید

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان​​​​​​ 
تامین کننده انواع ذغال سنگ حرارتی و ککشو
تامین کننده انواع ذغال آنتراسیت با کربن های 
مختلف از پایه 70 درصد الی 90 درصد 
ذغال سنگ حرارتی - 
​​​​​​​ذغال سنگ حرارتی - ​​​​​​​ذغال سنگ حرارتی - ​​​​​​​ذغال سنگ حرارتی - ​​​​​​​ذغال سنگ حرارتی -