​نیاز به استعلام دارید؟

041-35572182

​​​تامین کننده تجهیزات و مواد اولیه 

​​​​​​​​​​​صنایع نغت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد

گرافیت چرب

سه نوع اصلی گرافیت چرب سه نوع اصلی دارد که هر کدام در انواع مختلف کانسار مشاهده می شوند :

گرافیت معدنی یک توده کربن است. در سال 1789 توسط ابراهیم گوتلوب ورنر از یونان باستان (نمودار) ، "برای ترسیم / نوشتن" نامگذاری شده است. . گرافیت برخلاف الماس (یکی دیگر از آلیتروپ های کربن) ، یک هادی الکتریکی است و آن را به صورت یک نیم قطعه تبدیل می کند. گرافیت پایدارترین شکل کربن در شرایط استاندارد است. در نتیجه در ترمووشیمی به عنوان حالت استاندارد برای تعیین گرمای تشکیل ترکیبات کربن استفاده می شود. گرافیت ممکن است بالاترین درجه ذغال سنگ ، دقیقاً بالاتر از آنتراسیت و در عوض متا آنتراسیت نامیده شود ، اگرچه معمولاً به عنوان سوخت مورد استفاده قرار نمی گیرد ، زیرا اشتعال آن دشوار است.


گرافیت توده
گرافیت وین یا توده نادرترین ، با ارزش ترین و بالاترین کیفیت گرافیت طبیعی محسوب می شود. این از رسوب مستقیم کربن گرافیتی جامد و گرافیکی از مایعات زیر زمینی و دمای بالا تشکیل شده است.
درجه گرافیت وین معمولاً بالای 90٪ Cg است ، با خلوص 95-99٪ کربن بدون پالایش.
گرافیت وین از هدایت حرارتی و الکتریکی بالاتری برخوردار است و همچنین دارای بالاترین درجه انسجام منسجم در کلیه گرافیت های طبیعی است. گرافیت وین به راحتی قالب ریزی می شود و بدون کمک یک باند اضافی به شکل های جامد شکل می گیرد که منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه نسبت به مواد اولیه درجه پایین می شود. سری لانکا تنها قضایی است که در حال حاضر گرافیت رگ تولید می کند. با توجه به محتوای کربن که به طور معمول با گرافیت توده / ورید یافت می شود ، عملیات ریکاوری و هزینه های آن معمولاً پایین تر از بازیافت گرافیت پوسته یا آمورف خواهد بود. تکنیک های پردازش گرافیت توده ای شامل همه چیز می شود ، از مرتب سازی دست نمونه های بزرگ غلیظ گرفته تا خرد کردن استاندارد ، سنگ زنی ، شناور کف و فرز. گرافیت توده / ورید برای بسیاری از برنامه های مشابه گرافیت پوسته مناسب است و از نظر قیمت بازار و کاربردهای محصول حاشیه رقابتی مشخصی دارد.

Lump در مقابل Flake
اگرچه پوسته پوسته و توده دارای ساختارهای کریستالی مشابه هستند ، اما تفاوت آنها در محدوده نمرات طبیعی رخ می دهد ، و یا درصد کربن (٪ C) در بدن سنگ معدن وجود دارد. نمرات پوسته به طور معمول بین 2-10 C درجه سانتیگراد است ، در حالی که توده مانند آن در سریلانکا یافت می شود به راحتی بیش از 80٪ درجه سانتی گراد است. درجه های آمورف معمولاً بین 15 تا 30 درجه سانتی گراد است.
این طیف نمرات دارای پیامدهای بی شماری است ، اما در صدر لیست این دانش وجود دارد که هرچه درجه بالاتر باشد هزینه پردازش مواد معدنی نیز پایین تر است. تمایز بیشتر در نتیجه خلوص اتفاق می افتد. با وجود توده تقریباً جرم جامد ، سطح ناخالصی ها بسیار پایین است. این یک توجه اساسی برای مشتریان بالقوه است. هر چه ناخالصی کمتر باشد بهتر می شود. درجه های پایین ممکن است هزینه پردازش بالاتری داشته باشند اما اگر ناخالصی کمی داشته باشند ، باز هم می توان آنها را به یک ماده با کیفیت خوب تبدیل کرد. هر یک از این عوامل بسته به هزینه نهایی فرآوری مواد معدنی نیز بر قیمتها بالا یا پایین خواهد گذاشت.


پوسته کریستالی (یا گرافیت پوسته)
در صورت عدم شکسته بودن و در صورت شکستن لبه ها ، ذرات جدا شده ، مسطح و صفحه ای مانند لبه های شش ضلعی رخ می دهد و می تواند نامنظم یا زاویه ای باشد. دارای شکل ظاهری صفحه مانند یا "پوسته" است. گرافیت پوسته به اندازه های بزرگ ، متوسط ​​و ریز تقسیم می شود و از نوع گرافیت طبیعی کمتری برخوردار است و از کیفیت بالاتری نسبت به گرافیت آمورف برخوردار است. در سنگهای دگرگونی یا سنگهای رسوبی آهکی تشکیل شده است. درجه گرافیت پوسته از 10-12٪ Cg متغیر است ، و خلوص آن بین 85-95٪ کربن پس از پالایش متفاوت است. پوسته طبیعی وسیع ترین کاربرد را دارد و حدود 49٪ از مصرف گرافیت طبیعی را شامل می شود. مصارف اصلی شامل لنت ترمز ، باتری و سلول سوخت است. گرافیت پوسته ای را می توان چهار برابر قیمت گرافیت آمورف به فروش رساند. چین ، برزیل ، کانادا بزرگترین تولیدکننده گرافیت پوسته هستند.

گرافیت آمورف یا گرافیت بی شکل
گرافیت آمورف فراوان ترین شکل است ، اما در کمترین درجه ها از سایر گرافیت های طبیعی رخ می دهد و فراوان ترین آن است. این با دگرگونی درزهای زغال سنگ قبلاً موجود در آنتراسیت تشکیل شده است. اصطلاح "آمورف" به اندازه كریستال بسیار كوچك آن اشاره دارد كه قابل مشاهده نیستند مگر آنكه در ذیل بزرگنمایی مشاهده شود. آمورف با قیمتی قابل توجهی پایین تر از گرافیتهای پوسته به فروش می رسد و حدود 50٪ از بازار جهانی گرافیت طبیعی را به خود اختصاص می دهد و برای محصولات گرافیتی با ارزش کمتر مانند مداد ، لنت ترمز و مواد افزودنی لاستیک استفاده می شود و کمترین قیمت گرافیت است. درجه گرافیت آمورف در Cg (40-40٪) در Cg (محتوای گرافیت) ، و خلوص بین 70-85٪ کربن پس از پالایش متفاوت است. رسوبات گرافیتی بزرگ آمورف در چین ، مکزیک و ایالات متحده یافت می شود.

گرافیت مصنوعی
 گرافیت پیرولیتیک مرتبا یا گرافیت پیرولیتیک بسیار گرا (HOPG) به گرافیت اشاره دارد که دارای پهنای زاویه ای بین ورق های گرافیتی کمتر از 1 درجه است. این فرم مصنوعی با بالاترین کیفیت در تحقیقات علمی بخصوص به عنوان استانداردی برای کالیبراسیون اسکنر میکروسکوپ های پروب اسکن استفاده می شود. نام "فیبر گرافیتی" نیز گاهی برای اشاره به فیبر کربن یا پلیمر تقویت شده با الیاف کربن استفاده می شود.

اختراع فرایندی برای تولید گرافیت مصنوعی
فرایندی برای ساخت گرافیت مصنوعی توسط ادوارد گودریش آچسون (1973-1966) اختراع شد. در اواسط دهه 1890 ، آچسون کشف کرد که کربوروندوم بیش از حد گرم شده ، که او نیز به کشف آن اعتبار دارد ، تقریباً گرافیت خالص تولید می کند. وی ضمن مطالعه تأثیرات درجه حرارت بالا بر روی کربوروندوم ، وی دریافت که سیلیکون در حدود 4150 درجه سانتیگراد (7500 درجه فارنهایت) تبخیر می شود و کربن گرافیکی را پشت سر می گذارد. این گرافیت یک کشف بزرگ دیگر برای او بود و به عنوان روان کننده بسیار ارزشمند و مفید شد. منبع ویکی پدیا
گرافیت چرب - گرافیت چرب - گرافیت چرب - گرافیت چرب-فروش گرافیت چرب - واردات گرافیت چرب - گرافیت چرب مش 325 - گرافیت چرب مش 200 - گرافیت چرب کربن 90 - گرافیت چرب کربن 85 - فروش بی واسطه گرافیت چرب